Uyduinternet.com.tr bir VSAT uydu haberleşme san. tic. ltd. şti. markasıdır.

Close

Anzak gününe özel uydu internet hizmeti

Dünyanın önde gelen uydu operatörlerinden Eutelsat’ın genişbant teknolojisi tooway, 25 Nisan’da Çanakkale’de gerçekleşecek olan Anzak Günü etkinliklerinde uydu internet hizmeti sunacak. Kurulacak tooway uydu terminalleri ile kutlamalar için Türkiye’ye gelen Avustralyalı misafirler ve gazeteciler, kaliteli internet ve data erişim hizmetinden yararlanacaklar

 

Eutelsat’ın genişband IP erişim teknolojisi tooway, ile uydudan internet ve data hizmetini geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Anzak Günü etkinliklerinde deneyimleme imkanı sunuyor. 25 Nisan’da, Avustralya’dan gelecek binlerce ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşecek olan Anzak Günü için Çanakkale’deki etkinlik alanına Eser Telekom işbirliği ile tooway terminalleri kuruluyor. Bu terminallerden aynı zamanda görevli basın mensupları da haber geçişleri için faydalanacaklar.

 

Özellikle dijital süper kullanıcılar ve Küçük Ölçekli Ofis/Ev Ofis işletmeleri’nin yüzünü güldüren sınırsız internet paketi INFINITE ile uzaydan kesintisiz imkânı yakalayacak olan ziyaretçiler 22 Mbps’ye kadar olan indirme ve 6 Mbps’ye kadar olan yükleme hızlarıyla Avrupa’daki en hızlı geniş bantlı uydu internet erişim hizmetini deneyimleyecek. 19 Nisan – 27 Nisan arasında 7/24 kesintisiz hizmet verecek olan terminalleri kuran ve teknik destek veren Eser Telekom ve VSAT Uydu Haberleşme Şirketi, sahada konuşlandırdığı karavanla yerinde destek de sağlayacak.

 

Tooway’in fiber kablo teknolojilerinin ulaşamadığı ve GSM şebekelerinin zayıf olduğu zorlu coğrafyalarda yüksek kapasiteli internet imkanı sunduğunun altını çizen Eutelsat Bölge Satış Direktörü Ömer Karataş ” Bu anlamlı günde sağlamış olduğumuz iletişim hizmeti desteği ile etkinliğin tüm dünyaya anında görsel ve text olarak duyurulmasından dolayı gururluyuz. Zamanın ve mekanın şanına yakışır bir etkinliğe destek vermekten dolayı ayrıca mutluluk duymaktayız.”

 

Benzer hizmeti geçtiğimiz yıl da verdiklerini ve olumlu geri dönüşler aldıklarını dile getiren Eser Telekom Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Sönmezalp “Özellikle yerli ve yabancı yayın kuruluşları, yüksek hızdaki uydu internet hizmetinden oldukça faydalandılar ve memnun kaldılar. Geçen yıl kurduğumuz 9 terminali, artan talep ve memnuniyet nedeniyle bu yıl 35’e çıkartma kararı aldık” diye konuştu.

 

Bir Küçük Çanakla Dünyaya Bağlanın

Her an kullanıma hazır olan tooway Infinite, küçük bir uydu çanağı ve bilgisayara bağlı bir modem yardımıyla çalışıyor. Kullanıcının kendisinin de yapabileceği kadar kolay olan çanak kurulumu, Eutelsat Broadband tarafından eğitilmiş ve sertifikalandırılmış size en yakın tooway™ yetkili satıcıları tarafından gerçekleştiriliyor. Ayrıca, paket kapsamında bir adet Sabit Gerçek IP adresi ve eklenecek bir aparatla aynı çanak üzerinden çok kanallı televizyon izleme imkanı da sunuyor. Standart IP erişim imkanı sağlayan tooway Infinite, dileyenler için ek cihazlarla internet üzerinden telefon görüşmesi (VoIP) ve evin her köşesinden internet erişimi için kablosuz ağ gibi ek hizmetlere de destek vermektedir.

 

İnternet erişimi yavaş olan ya da hiç olmayan ev çalışanları veya aileler için mükemmel bir tercih olan tooway Infinite’nin iş, haberleşme, eğitim ya da eğlence amacıyla internete bağlananlar için ideal bir çözüm.

 

Avustralya ve Yeni Zelanda adına savaş ve çatışmalara katılan ve bunlarda yaşamını yitiren asker ve sivillerin anıldığı bir ulusal gün olan Anzak Günü, her yıl nisan ayının 25’inde I. Dünya Savaşı’nın Çanakkale Cephesi’nde Osmanlı İmparatorluğu’na karşı savaşan ANZAC kuvvetlerinin anısına düzenleniyor. Bu yıl 100. Yılı gerçekleşecek olan törenlere Avustralya’dan önemli protokolün katılımıyla 40 bine yakın ziyaretçi gelmesi bekleniyor.

 

Kaynak: http://www.computerworld.com.tr/haberler/anzak-gunune-ozel-uydu-internet-hizmeti-sunacak/